Aller au contenu. | Aller à la navigation

Outils personnels

Cathédrale Notre-Dame du Puy-en-Velay

Pozdrowienie rektora

W centrum jednego z nadzwyczajnych francuskich miast z średniowieczu, katedra Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, która jest obiektem wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Unesco i jest znanym punktem wyjścia pielgrzymki do Santiago de Compostela, unosi się w górę wystawnie i delikatnie. Ona zaprasza pielgrzymów i zwiedzająców na poszukiwanie schronienia i na powierzanie jemu swojego życia.

 W naszym pięknym sanktuarium Przenajświętsza Panienka Maryja objawia się nam jako nasza Matka

 

W naszym pięknym sanktuarium Przenajświętsza Panienka Maryja objawia się nam jako nasza Matka, która nas pryjmuje takimi jesteśmy i nie osądza nas. Jest tą, która nam przedstawie swojego boskiego Syna.

Od 1600 lat, miliony pielgrzymów garną się do jej stóp, żebyś  powierzyła. Panu za swoim pośrednictwem ich modlitewne intencje. Zapalone świece i zeszyty z wpisanymi intencjami są tego znakiem.

 

Nie bójmy się i ich zastępcy śpieszyć się do Jej stóp, aby powierzyć Jej nasze kłopoty, nasze cierpienia, nasze radości i nadzieje, bo Ona jest tą, która słucha: Podczas Zwiastowania, Ona wysłuchała Anioła i przyjęła Słowo Boże, które zamieszkało w Jej sercu.

Od tysiącleci, pielgrzymi gromadzą się tutaj także, aby rozpocząć pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Pielgrzymi są ludzie z różnych klas społecznych, z różnych stron świata, z różnych nacji. Nie wszyscy chodzą regularnie do kościoła, ale tutaj oni przykładają ogromną wagę do uczestnictwa we Mszy Świętej i do przyjęcia błogosławieństwa na drogę. Po mszy Świętej (Msza Św. o godz. 7.oo), pielgrzymi rozpoczynają swą wędrówkę. Dziękuję im za zaufanie !

Dziękuję także tym, którzy ich przyjmują albo ponadto służą swoją pomocą w tym sanktuarium. Oni są do dyspozycji żebyś nasz sanktuarium został ładnie, ale przede wszystko żeby wam umożliwić przeżywać autentyczne spotkanie z Bogiem, stosunek do Boga, który zostawia tajemnica serca każdego z was.

Serdecznie witam Was wszystkich !

                                                                                              Ksiądz Emmanuel Gobilliard

                                                                                                    Rektor Katedry